اصول جوجه کشی کبک در دستگاه جوجه کشی

اصول جوجه کشی کبک در دستگاه جوجه کشی

اصول جوجه کشی کبک در دستگاه جوجه کشی

بازدیدها : 271 بازدید

کبک

کبک با نام لاتین  Perdicinae پرنده ای  با ۱۴ گونه مختلف است که تا کنون شناسایی شده است از تیره قرقاول است  با جثه ای کوچکتر . به علت مقاومت در برابر بیماری ها جوجه کشی کبک بسیار مورد توجه صنعت پرورش طیور قرار گرفته است.ظاهر این پرنده از نظر  پرها در هر دو جنس نر و ماده یکسان است. رنگ پرها قهوه ای مایل به خاکستری در بالا و زرد کمرنگ در قسمت شکم است و باعث زیبایی و رنگارنگ جلوه دادم این پرنده میشود. وزن این پرنده  از ۵۱۰ تا ۶۸۰ گرم با متوسط ۵۹۵ گرم میباشد. که در نر این وزن بین   ۵۱۰ تا ۸۰۰ گرم و در ماده که کوچکتر میباشد با وزن ۴۵۰ تا ۶۸۰ گرم میباشد. دلایل پروش کبک استفاده از گوشت ، تخم و کود میباشد البته افرادی بر این باورند که این پرنده باعث دفع سحر و جادو میشود.

محل زندگی کبک

مکان زندگی کبک در دامنه ها، کوه ها و صخره ها میباشد.  زیستگاه طبیعی این پرنده از کوه های منطقه خاورمیانه و آسیا از شرق یونان و جنوب بلغارستان، کبک در آمریکای شمالی، هاوایی و نیوزیلند نیز از جمعیت خوبی برخوردار شده است.  هم چنین پراکنددگی این پرنده از آسیای صغیر تا منچوری چین گسترده است.

تغذیه کبک

کبک در طبیعت از میوه ها ،گیاهان، و حشرات برای تعمین خوراک خود استفاده میکند و در پرورش این پرنده برای محیا کردن نیاز های غذایی و تعمین خوراک میتوان از کنسانتره های فرموله شده با کنجد و سویا استفاده کرد. جیره غذایی مناسب برای این پرنده باید شامل آب ، مواد معدنی ، انواع ویتانین ها و آمینه اسیدها باشد و کالری مورد نیاز بدن کبک را تامین کند. نکته بسیار مهم این است که کبک در تابستان اشتهای خود را از دست میدهد و در این فصل باید از غذاهای با حجم کم و لی ژر از کالری و انرژی زیاد استفاده کرد.

هر کبک  در هر روز حدود ۳۰ گرم مواد خوراکی مصرف می کنند و به ازای ۷ کیلوگرم مصرف غذا ۱ کیلوگرم گوشت تولید می کند.

بیماری های کبک

کبک پرنده است با مقاومت بالا در برابر بیماری ها اما باز هم امکان مبتلا شدن به برخی بیماری وجود دارد بیماری هایی از قبیل :

بیماری های ویروسی : انسفالیتسین ، نیوکاسل و مایکوپلاسما
بیماری های باکتریایی : سالمونلوسیس ، مرض چرخشی
انگل های داخلی : کرم های ذرت ، خلا و سکال
انگل های خارجی که این انگل ها در قسمت های بیرونی بدن کبک قرار می گیرند.

اصول پرورش کبک

برای پرورش این پرنده از سیستم بستر و یا قفس استفاده میشود. به تعدا ۴ یا ۵ ماده یک کبک نر لازم است . کبک ها به طور طبیعی یک مرحله در هر سال تخم گذاری میکنند اما در پرورش صنعتی در هر سال دوبار تخم میگذارند و در مرحله اول تخم گذاری ۳۰ عدد تخم میگذارند و تا چهار سال تعداد تخمگذاری افزایش میابد و از سال چهارم به بعد رفته رفته کاهش پیدا میکند.

نقش آب در پرورش کبک

کبک پرنده ای است که تحمل تشنگی را ندارد و ۷۰ درصد از بدنش را آب فراگرفته است آب  برای کبک نقش به سزایی در انتقال مواد مغذی و خوردن غذا  و تعدیل دمای بدن دارد و گاهی برخی دارو ها  و مواد مکمل غذایی به صورت محلول در آب به این پرنده خورانده میشود. ، انتقال مواد مغذی و خوردن غذا توسط کبک ها را دارد. همچنین برخی داروها و ویتامین ها به صورت محلول در آب به کبک داده می شوند.
آب مصرفی این پرنده دمایی حدود ۱۸ درجه سانتی گراد دارد. کبک دو برابر مواد غذایی ، آب مصرف میکند اما میزان مصرف آب بستگی  به دما و رطوبت محیط زندگی، میزان مواد غذایی استفاده شده  و سن پرنده دارد.

 

جوجه کشی کبک با استفاده از دستگاه جوجه کشی

 

اولین قدم برای  شروع دوره جوجه کشی کبک تهیه تخم هاست. تخم ها باید با نهایت دقت جمع آوری شوند و پس از تمیز کردن و ضد عفونی کردن در دمای ۱۳ تا ۱۵ درجه سانتی گراد و در میزان رطوبت ۶۰ درصد (عدم بخار شدن آب تخم ها)در انبار نگهداری شوند تا تخم ها نطفه دار نشوند. باید به این نکته توجه شود که در صوت افزایش دما بین ۲۰ تا ۲۵ در جه بیشتر از یک هفته نمیتوان تخم هارا انبار کرد و در دمای بالای ۲۶ درجه تخم ها نطفه دار میشوند و در دمای زیر صفر درجه به نطفه آسیب  جدی زده میشود.

 

دستگاه جوجه کشی را باید ۲۴ ساعت قبل از چیدن تخم ها روشن کرد تا از سالم بودن دستگاه اطمینان پیدا شود. دمای مناسب در مرحله ستر ۳۷٫۷ درجه سانتی گراد و در مرحله هچر برابر  ۳۷٫۲ درجه سانتی گراد است. دوران جوجه کشی کبک ۲۳ تا ۲۴ روز میباشد. میزان رطوبت مناسب برای جوجه کشی کبک ۶۳ درصد میباشد.

تخم ها  باید در  داخل دستگاه جوجه کشی هرروز ۳ بار چرخانده شوند.

در پایان ۲۳  روزگی دوران جوجه کشی جوجه ها از تخم بیرون می آیند و در این مدت باید داخل دستگاه جوجه کشی بمانند تا خشک شوند در این مرحله تهویه باید افزایش یابد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =