دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی یک محفظه عایق است که در آن درجه حرارت، رطوبت و سایر شرایط محیطی می تواند در سطوح مطلوب برای رشد، و یا تولید مثل تنظیم شود.کاربرد دستگاه جوجه کشی طیور برای نگهداری تخم مرغ های بارور شده یا جوجه گرم تا زمانی که آماده تزریق باشند، میباشد.

تاریخچه دستگاه جوجه کشی

در ابتدا شاید در زمان مصریان باستانی یا چینی ها  از اتاق های گرم شده به وسیله ی بر افروختن آتش سوزی جهت پرورش تخم طیور و پرندگان استفاده میشد در این زمان استفاده از دستگاه جوجه کشی  باعث افزایش تولید مواد غذایی شد، چرا که اجازه داد جوجه ها  بدون نیاز به نشستن مرغ ها بر روی آن به تخم مرغ  تبدیل شوند بنابراین  این عمل مرغ ها  را آزاد می کند تا تخم مرغ های بیشتری را در یک دوره کوتاه تر تخم گذاری کند.

دستگاه جوجه کشی قرن شانزدهم و هفدهم

دستگاه جوجه کشی توسط ژنرال ژان باپتیست  در قرن شانزدهم به روز رسانی شد زیرا به این گونه عمل میکرد که دستگاه جوجه کشی خود را با یک اجاق چوبی گرم می کرد و دمای آن را با استفاده از دماسنج Reamor به صورت دقیق اندازه گیری میکرد.

انکوباتورهای قرن نوزدهم

در قرن نوزدهم، محققان در نهایت شروع به تحقیق کردند و این گونه تشخیص دادند  که استفاده ازدستگاه جوجه کشی می تواند به پیشرفت های پزشکی کمک شایانی کند. آنها شروع به آزمایش کردند تا محیط ایده آل برای حفظ ذخایر سلولی را به خوبی پیدا کنند. این انکوباتورهای اولیه بسیار ساده با استفاده  از شیشه های زنجبیل ساخته شد  که شامل یک شمع روشن بود. کشت ها در نزدیکی شعله در پایین درب شیشه قرار گرفتند و کل شیشه در یک اجاق گرم خشک قرار گرفت.

در اواخر قرن نوزدهم، پزشکان یک کاربرد عملی دیگر برای انکوباتور ها را متوجه شدند و آن هم  نگه داشتن نوزادان نارس و یا ضعیف زنده که زودتر از تاریخ مورد نظر به دنیا آمده بودند شدند. اولین انکوباتور نوزاد، که در بیمارستان زنان در پاریس مورد استفاده قرار گرفت، توسط لامپ های نفتی گرم شد. پنجاه سال بعد، جولیوس هیز، پزشک آمریکایی که اغلب به عنوان پدر ناباروری شناخته می شود، یک انکوباتور نوزاد الکتریکی را طراحی کرد که بسیار شبیه به انکوباتورهای نوزاد در حال استفاده است.

 

انکوباتورهای قرن بیست و یکم

نوآوری بعدی در فن آوری انکوباتور در دهه ۱۹۶۰ بود که انکوباتور CO2 به بازار معرفی شد. تقاضا برای زمانی که پزشکان دریافتند می توانند از انکوباتورهای CO2 برای شناسایی و بررسی بیماری های موجود در بدن بیمار استفاده کنند. برای انجام این کار، نمونه برداشت شد و بر روی یک ظرف استریل و به داخل انکوباتور گذاشت. هوا در انكوباتور در دماي ۳۷ درجه سلسيوس نگهداري شد، همان دماي بدن انسان، و انكوباتور سطح دي اكسيد كربن اتمي و سطح نيتروژن مورد نياز براي رشد سلول را حفظ كرد.

 

امروزه ساختار داخلی دستگاه جوجه کشی تغییر زیادی پیدا کرده است و کارایی آن برای رشد و نگهداری فرهنگ های میکروبیولوژیکی یا کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.دستگاه جوجه کشی با حفظ  دمای مطلوب، رطوبت و سایر شرایط مانند CO2  و میزان اکسیژن جو در داخل محیط  را حفظ می کند. دستگاه جوجه کشی برای انجام بسیاری از کارهای تجربی در زیست شناسی سلولی، میکروبیولوژی و زیست شناسی مولکولی ضروری است و برای کشت سلول های باکتریایی و همچنین پروتئین های یوکاریوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوئیس پاستور برای اولین بار این دستگاه جوجه کشی امروزی را به جود آورد و مورد استفاده قرار داد.دستگاه جوجه کشی نیز در صنایع طیور مورد استفاده قرار می گیرند تا جایگزین مرغ ها شوند. این امر اغلب موجب افزایش نرخ ورودی به دلیل توانایی کنترل دما و رطوبت می شود. امروزه برند ها و مدل های مختلفی از دستگاه جوجه کشی مورد استفاده قرار میگیرد.

ساده ترین نوع دستگاه جوجه کشی  دارای  یک بخاری قابل تنظیم است که به طور معمول تا دمای ۶۰ تا ۶۵ درجه سانتی گراد (۱۴۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت) قابلیت تولید گرما دارد هر چند برخی از دستگاههای جوجه کشی می توانند به دمای  بالاتر (به طور کلی به بیش از ۱۰۰ درجه سانتی گراد) برسند.

درجه حرارت بیشتر معمولا برای باکتری های  E. coli مورد استفاده قرار میگیرند و همچنین برای رشد سلول های پستانداران دمای مورد استفاده حدود ۳۷ درجه سانتی گراد (۹۹ درجه فارنهایت) است، زیرا این دما برای رشد این موجودات بسیار مناسب میباشد. همچنین برای سایر ارگانیزم های مورد استفاده در آزمایش های بیولوژیکی، مانند Saccharomyces cerevisiae مخمر جوانه زدن، دمای رشد به میزان ۳۰ درجه سانتیگراد (۸۶ درجه فارنهایت)  نیز مطلوب است.

انکوباتورهای پیچیده تر یا دستگاه جوجه کشی پیشرفته  نیز می توانند توانایی کاهش دمای (از طریق تبرید) یا توانایی کنترل رطوبت و یا میزان CO2 را داشته باشند. که این این  امر نیز در کشت سلول های پستانداران  بسیار مهم است که در آن رطوبت نسبی معمولا برای جلوگیری از تبخیر بیشتر از ۸۰ درصد است و pH با کمی اسیدی با حفظ سطح CO 2 5 درصد نیز به دست می آید.

دستگاه جوجه کشی از کمک به تخم مرغ  ها برای تولید گرفته تا کمک به دانشمندان  برای توسعه واکسن ها برای ویروس های کشنده است مورد استفاده قرار میگیرد، انکوباتور آزمایشگاهی در طول هزاران سال استفاده شده است. انکوباتور همچنین پایه ای برای پیشرفت های پزشکی و کار آزمایشگاهی در زیست شناسی سلولی و مولکولی است.

یک انکوباتور یا دستگاه جوجه کشی از یک محفظه با دمای تنظیم شده ساخته شده است. بعضی از اینکوباتور ها نیز رطوبت لازم را با ترکیب گاز یا تهویه مناسب در آن محفظه تنظیم می کنند. زیرا  ایجاد یک محیط پایدار و کنترل شده  باعث تحقیق، مطالعه و کشت می شود.

در این زمان، انکوباتورها نیز در مهندسی ژنتیک مورد استفاده قرار گرفتند. دانشمندان می توانند پروتئین های ضروری بیولوژیکی مانند انسولین را با استفاده از انکوباتور ایجاد کنند. اصلاح ژنتیکی هم اکنون می تواند در سطح مولکولی صورت گیرد و به بهبود محتوای غذا و مقاومت در برابر آفت و بیماری میوه ها و سبزیجات کمک کند.

کاربرد دستگاه جوجه کشی طیور
دستگاه جوجه کشی طیور

دستگاه جوجه کشی طیور

به طور خلاصه، دستگاه جوجه کشی  تخم مرغ به صورت مصنوعی نقش مهمی را  در طبیعت دارد برای تولید یک مرغ انجام می دهد.

 

این یک دستگاه مکانیکی است که دمای و رطوبت را در سطوح کامل تنظیم می کند و بنابراین شرایط ایده آلی را ایجاد می کند که جوجه را قادر می سازد در داخل تخم مرغ رشد کند بدون اینکه  نیاز به نشستن مرغ روی تخم  خود باشد.

 

در حقیقت، باید بگوییم دستگاه جوجه کشی در تولید تخم مرغ بسیار موفق تر از مرغ ها عمل کرده اند، به عنوان مثال، یک مرغ هر سال می تواند حدود ۲۰-۳۰ تخم مرغ را تولید کند اما اگر از دستگاه جوجه کشی برای تخمک گذاری تخم مرغ استفاده کنید، احتمالا ۲۰۰-۳۰۰ تخم مرغ را میتواند تولید کند. دلیل این امر این است که یک مرغ عمل تخم گذاری بعدی را تا زمانی که تخم خود را استخراج نکرده متوقف میکند .علاوه بر این، بسیاری از عوامل خارجی می تواند چرخه  تولید تخم مرغ و تبدیل آن را به جوجه را متوقف کند.

 

دستگاه جوجه کشی چگونه کار میکند؟

دستگاه جوجه کشی شامل یک موتور و فن می شوند که در حفظ دمای داخل سطح مورد نیاز کار می کنند. به عنوان دمای داخلی دستگاه جوجه کشی باید در سطح ثابت نگه داشته شود، یک دستگاه جوجه کشی ایده آل باید در داخل و در یک اتاق نگهداری شود که دمای آن خیلی پایین نباشد.

شما میتوانید انواع محصولات دستگاه جوجه کشی ما را مشاهده کنید.