عملکرد فن دستگاه جوجه کشی

عملکرد فن در دستگاه جوجه کشی

عملکرد فن دستگاه جوجه کشی

بازدیدها : 377 بازدید

عملکرد فن دستگاه جوجه کشی

این مدل فن ها ساخت کشور تایوان بوده و به نوعی طراحی شده که از کیفیت بالایی برای کارکرد به طور مداوم برخودار میباشد.فن دستگاه جوجه کشی با حجم ۳۵۰ تخم نطفه دار طراحی شده است و با خروج دی اکسید کربن به تهویه داخل دستگاه می پردازد.تکنولوژی کارکرد در خلع و در ساخت فن ها به صورتی است که توانایی کارکرد به طور مداوم برای ماه ها و سال هارا  دارا میباشد و احتمال از کار افتادن فن بسیار پایین میباشد.

سیرکولیشن داخلی و استفاده از فن های دائم کار

یکسان کردن اکسیژن ، دما و رطوبت  و عمل تهویه صحیح توسط فن های کتابی تعبیه شده در ماشین جوجه کشی  خانگی یا دستگاه جوجه کشی را سیرکولیشن داخلی می نامند.

استفاده از فن های کتابی باعث افزایش امنیت در دستگاهها میباشد ، فن های مورد استفاده معمولی باعث ایجاد گرما بیش از حد و حتی در برخی موارد باعث آتش سوزی میگردد . اما فن های دائم کار احتمال بروز آتش سوزی را به صفر رسانده که این امر مزیتی بزرگ برای فن میباشد.

 

۴ روش کارکرد سیرکولیشن

 

عمودی : VertiCal circolasion

معمول ترین و محبوب ترین روش برای گردش هوا و تهویه ماشین های جوجه کشی صنعتی و خانگی میباشد در این  روش فن ها  در پایین یا بالای کانال هوایی جای گرفته و پس از عبور هوا از روبروی منبع حرارتی آن را به طرف منبع تهویه رطوبت هدایت کرده و سپس با عبور از لا به لای راک ها مجددأ به سمت فن برمی گردد. بارزترین ویژگی روش عمودی انجام عمل اکسیژن گیری خودکار به واسطه فن های سیرکوله می باشد و بیرون رفتن گازهای آلوده از دمپرهای سقفی دستگاه می باشد.

دورانی

در این روش فن ها به وسیله پروانه های بزرگ مقابل راک ها قرار گرفته و هوا را مستقیم به لا به لای تخم ها پخش می کند و سپس  هوا  از کناره ها به سمت فن به صورت عمودی و عرضی برمی گردد. در این شیوه هوای تازه از دمپرهای سقفی داخل شده و از کانال های خروجی سقفی گازهای آلوده بیون می رود.

گردش افقی : 

این روش بیشتر در دستگاه های چینی رایج است و از عمده ترین مشکلات این شیوه عدم تهویه اصولی است که باعث خفگی جوجه ها در زمان هچ میشود چون در این روش هوا به صورت عرضی به دور راک ها در جریان است و گم کردن هوا در پشت فن ها انجام میشود.

هوای ساکن (ایستایی) :

در ماشین جوجه کشی با ظرفیت کمتر از ۵۰ عدد از این روش استفادهه میشود و برای دستگاه های صنعتی کاربردی ندارد در این  روش گدش هوا وجود ندارد یا اینکه به طو بسیار کم با فن های کوچک گردش هوا انجام می پذیرد.

 

استفاده از فن جوجه کشی در دستگاه های جوجه کشی خانگی

 

برای تهویه دستگاه های جوجه کشی خانگی میتوان از این نوع فن ها استفاده کرد و یکسان سازی دما را در داخل قالب مورد نظر به وجود آورد برای انجام این کار کافیست فن در نزدیکی هیتر و یا چراغ قرار داده شود و به سمت دیواره تنظیم گردد، نکته قابل ذکر این میباشد که جهت پمپاژ فن به طرف تخم ها نباشد زیرا باعث مرگ جوجه ها میشود.

 

استانداردهای رعایت شده در ساخت فن دستگاه جوجه کشی

 

برای ساخت فن های مخصوص صنعت جوجه کشی از پلاستیک درجه یک و با کیفیت استفاده میشود تا در برابر حرارت مقاوم باشد چرا که اگر از پلاستیک کهنه استفاده شود به هنگاه گرما دیدن مواد شیمیایی ساتع میکند که سلامت تخم های نطفه دار به خطر می افتد.

توجه

بسیاری از سود جویان به منظور استفاده و سود بیشتر فن های بی کیفیت و بدون استانداد  را وارد بازار کرده و با این کا راندمان و بازدهی جوجه کشی را ۱۵  تا ۲۵ درصد تأثیر میگذارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 18 =