نحوه تغذیه جوجه مرغ

نحوه تغذیه جوجه مرغ

نحوه تغذیه جوجه مرغ

بازدیدها : 214 بازدید

نحوه تغذیه جوجه مرغ

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه تغذیه جوجه تازه متولد شده و بهترین ترکیبات برای این پرنده دوست داشتی بیشتر آشنا کنیم.

نحوه تغذیه جوجه تازه متولد شده

جوجه به همراه کیسه زرده که حدود ۲۰ درصد از وزن بدنش را تشکیل می دهد سر از تخم بیرون می آورند این کیسه مقدار زیادی چربی و پروتئین دارد این مواد مغذی ۵۰۰ درصد انرژی و ۴۳ درصد پروتئین مورد نیاز جوجه را تشکیل می دهد. مواد غذایی که درون این کیسه قرار دارد به مرور کاهش پیدا می کند به طوری تا ۴۸ ساعت به طور کامل از بین می رود. معمولا۸۰ درصد از چربی موجود در زرده در ۲۴ ساعت اول مصرف می شود. میزان تری گلیسرید موجود در زرده در زمان خروج از یک گرم کمتر بوده و ۸ تا ۹ کیلوکالری از انرژی را تامین می کند. جوجه ها زمانی که از دستگاه جوجه کشی و ماشین جوجه کشی بیرون آمدند باید به آن ها آب داده شود. دسترسی به غذا در روز های اولیه بسیار مهم است زیرا در صورت تغذیه مناسب رشد مطلوبی صورت می گیرد. تحقیقات صورت گرفته بر روی جوجه ها نشان داده است که اگر داخل آب آن ها مقداری شکر اضافه شود انرژی بیشتری می گیرند و از درصد مرگ میر را نیز کم می کند. آب حاوی مواد انرژی زا عملکرد رشد جوجه گوشتی را بهبود می دهد. البته باید به غلظت آن نیز توجه کرد زیرا مقدار زیاد گلوکز اسهال ایجاد می کند.

استفاده از محلول اکلترولیت و مولتی ویتامین

جوجه ای که تازه از تخم بیرون می آید در معرض استرس قرار می گیرد. این استرس تاثیر زیادی بر روی متابولیسم , سیستم ایمنی , سلامت , فشار خون , انقباضات ماهیچه ای , افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب , حساسیت عصبی و … دارد. استرس باعث کاهش رشد و وزن در این پرنده کوچک می شود و نمی تواند مواد مغذی را جذب کند. وجود استرس باعث می شود دستگاه لمفاوی مورد تحلیل قرار گیرد و باعث ایجاد بسیار از مشکلات دیگر نیز می شود به همین علت استفاده از محلول اکترولیت و مولتی ویتامین در آب آشامیدنی جوجه ها باعث می شود تا استرس آن ها کاهش پیداکند.  وجود ویتامین ها در این محلول باعث ایجاد استحکام استخوان ها , بالا بردن ایمنی بدن و … می شود.

اهمیت مصرف ذرت مومی waxy corn

جوجه ها در ابتدای تولد از نظر وجود کربوهیدرات بسیار فقیر هستند به همین دلیل باید در جیره غذایی آن ها از ذرت استفاده شود استفاده این ماده غذایی باعث رشد سریع کربوهیدرات می شود. وجود کربوهیدرات کم در جوجه ها باعث بروز کتوز و کم آبی می شود.

نشاسته ذرت شامل آمیلویکتین و آمیلوز می باشد در حالیکه نشاسته ذرت مومی یکنواخت بوده و از آمیلویکتین تشکیل شده است و هضم ذرت مومی در مقایسه با مورد معمولی بسیار راحت تر می باشد. ذرت مومی دارای آندوسپرم نسبت به عمل هضم راحت تر است و تحت تاثیر آنزیم های هاضم است.

جدول زیر متوسط  ترکیبات جیره ای و افزایش وزن برای جوجه در ۴-۰ هفتگی نشان می‌دهد.

 

ترکیبات جیرهجیره حاوی ذرت معمولیجیره حاوی ذرت مومی
دانه ذرت زرد۸/۵۳ـــ
ذرت مومیـــ۲/۵۵
کنجانه سویا (۴۴% پروتئین)۲/۳۹۸/۳۷
پودر یونجه (۱۷% پروتئین)۱۱
پودر گوشت و استخوان۲۲
مونوکلسیم فسفات۱۱
پودر سنگ۳/۱۳/۱
نمک۵/۰۵/۰
مکمل ویتامین و معدنی۵/۰۵/۰
DL متیونین۲/۰۲/۰

پروتئین خام

۱/۲۳۲/۲۳
انرژی۲۷۰۳۲۷۰۳

با توجه به تحقیقات انجام گرفته میانگین وزن جوجه های نر و ماده ای که با ذرت مومی تغذیه کرده اند ۶۳۹/۵ و آن هایی که با ذرت معمولی تغذیه کرده اند ۱/۶۱۵ می باشد.

با توجه به مزایای که برای این ذرت  ذکر شده و نتایج به دست آمده و با توجه به اینکه این مورد از نظر ترکیبات فرقی با ذرت معمولی ندارد و باعث هضم بهتر نیز می شود . می توان به جای ذرت معمولی از ذرت مومی استفاده شود . در صورتی که مزارع بیشتری زیر کشت رود قیمت این نوع ذرت نیز کم شده و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 8 =