ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی استاندارد

ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی استاندارد

بازدیدها : 506 بازدید

ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی استاندارد

برای افرادی که در صنعت طیور فعالیت دارند و به صورت تخصصی و حرفه ای به تولیدات مربوط به طیور می پردازند شناخت ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی استاندارد و خوب بسیار حائز اهمیت است.در این مطلب هر آنچه را که لازم است قبل از اقدام به خرید یک دستگاه جوجه کشی بدانید،در اختیارتان خواهیم گذاشت.یکی از دلایلی که موجب شده امروزه خرید دستگاه های جوجه کشی به راحتی گذشته نباشد تمام الکترونیکی و دیجیتالی شدن آنهاست.


نکات مهم و ضروری قبل از خرید دستگاه جوجه کشی:

تعیین ظرفیت دستگاه با توجه به نیاز
توجه به فضا و محل نصب دستگاه و براورد تعداد طیور قابل پرورش  سه فاکتور مهم در تعیین ظرفیت دستگاه می باشند. هرچه ظرفیت ماشین جوجه کشی بیشتر باشد مصرف انرژی آن نیز بیشتر می شود ،در نتیجه دقت به میزان مصرف انرژی دستگاه نیز می تواند فاکتور تاثیر گذار دیگری در تعیین ظرفیت دستگاه باشد.
اصولا ظرفیت دستگاه جوجه کشی براساس تعداد تخم مرغ محاسبه می شود. با تغییر شانه مرغ، به شانه پرنده دیگر این واحد تغییر می کند. مثلا یک دستگاه جوجه کشی خانگی با ظرفیت ۸۴ تخم مرغ دارای دو شانه ۴۲ عددی تخم مرغ می باشد. اگر قرار باشد براساس تخم بلدرچین محاسبه کنیم دارای دو شانه ۹۶ عددی تخم بلدرچین می شود.
شانه ها در تمام دنیا در ابعاد و ظرفیت های استاندارد تولید می شوند. برخی تولید کننده های دستگاه با ارائه سبد های هچری با نام شانه همه کاره به جای شانه های استاندارد و جهانی، ظرفیت دستگاه را کمتر یا بیشتر از حد استاندارد میکنند.این سبدها به شانه های سایز یک و کره ای نیز معروف هستند.هرچه ظرفیت بیشتر باشد ابعاد دستگاه نیز بیشتر خواهد شد.

توجه به مصرف انرژی دستگاه جوجه کشی
میزان مصرف انرژی دستگاه جوجه کشی یکی از فاکتور های تاثیرگذار در میزان مصرف برق ماهانه مزرعه شما است و زیاد بودن آن هزینه های جانبی ماهانه را افزایش می دهد.پس توجه به کم مصرف بودن دستگاه الزامی است.
دستگاه های جوجه کشی که از بدنه های دویا سه جداره، کنترل هیتر به طور پالسی، سیستم رطوبت ساز دیسکی استفاده می کنند در جایگاه نخست مصرف انرژی قرار دارند.جایگاه دوم از آن دستگاه های با بخار ساز اولتراسونیک می باشد و در رتبه سوم دستگاه های بدنه پلاستیکی و بدون عایق پلاستوفوم و یا جداره میانی می باشند.
توجه به کیفیت فن های سیرکوله(دائم کار) دستگاه
یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات یک دستگاه جوجه کشی فن سیرکوله یا همان فن دائم کار است.به همین دلیل کیفیت آن بسیار مهم است.بهترین فن ها، نوع سانترفیوژی یا همان رادیال هستند که در انواع بلوور و بک وارد رادیال معرفی می شوند.فن های رادیال بهترین فن برای ماشین جوجه کشی می باشدچون علاوه بر کارایی بالا، دارای کمترین میزان صدا هنگام کارکردن هستند.سعی کنید از این نوع فن ها در دستگاه جوجه کشی شما به کار رفته شده باشد.
نکته مهم!!! از خرید دستگاه هایی که از فن های تهویه به جای فن های سیرکوله استفاده شده جدا خودداری کنید.

دستگاه خوب باید سیستم کنترل حرفه ای داشته باشد.
مرکز کنترل یک دستگاه های دیجیتال و تمام الکترونیکی اصلی ترین قسمت آن است و کارامد و قوی بودن آن ،کیفیت کل دستگاه را تضمین می کند.توجه کنید تا سیستم کنترل کارآمد و صنعتی باشد. استفاده از سنسورهای دقیق و صنعتی یک اصل مهم است.
ویژگی های سیستم کنترل حرفه ای:
• کیفیت بالای سنسور و خروجی ها
• داشتن آپشن های مفید و ضروری مانند هشدار دهنده از راه دور
• قطعات یدکی و سنسورهای با قیمت مناسب و در دسترس

نکته مهم درباره ی سنسور ماشین جوجه کشی استاندارد
سنسور به علت قرارگیری در دما و رطوبت بالا و مواد ضد عفونی گاها نیاز به تعویض پیدا میکند. شرکت هایی که از سنسورهای گران قیمت در دستگاه استفاده میکنند. پس از پایان دوره گارانتی، شما را با دردسرهایی گران قیمت مواجه می کنند. باید هزینه های سنگین برای یک سنسور یدکی بپردازید. بهتر است قیمت سنسور یدک را ابتدا از فروشنده دستگاه بپرسید. در صورت امکان سنسور یدک را هنگام خرید دستگاه جوجه کشی تهیه کنید.
.
امکانات جانبی دستگاه جوجه کشی استاندارد  را بشناسید
نمایشگرهای مختلف، انتخاب پرنده، دستیار صوتی، روز شمار و ارتباط با موبایل، جی اس ام جوجه کشی و اپلیکیشن جوجه کشی، صفحه هایLED و…
شما می توانید با توجه به نیاز خودتان هرکدام از آنها را داشته باشید. فراموش نکنید داشتن هر یک از این امکانات ممکن است هزینه های اضافی در خرید ، نگهداری و تعمیرات دستگاه جوجه کشی را برای شما درپی داشته باشد،پس لازم است که ضروری ترین آنها را بشناسید وفقط روی قطعات ضروری هزینه کنید.
جی اس ام یک المان ضروری در دستگاه جوجه کشی
جی اس ام امکان هدایت ماشین جوجه کشی و دریافت هشدارهای لازم رو از هر جای دنیا بدون نیاز به اینترنت به کاربر میدهد و تاثیر زیادی بر حفظ سرمایه دارد.پس با توجه به مدرن شدن دنیای امروز داشتن قابلیت جی اسم ام ضروری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =